25 Temmuz 2014

16:39:51

Sponsor Reklam

Sponsor Reklam

Neylerse Güzel EylerDetaylar

Cuma

23:30

25 Temmuz

Neylerse Güzel Eyler
İrfan sahibi bir köylü olan Salih, dişini tırnağına takarak savcı yaptığı oğlu Murat’ın istifa edeceğini duymasıyla şehre koşar. Adalet sisteminden şikayetçi olan oğlu istifa dilekçesini imzalamak üzereyken yetişir. Murat, yargılama sürecinin uzadığını bu yüzden insanların mağdur olduğunu düşünmekte, vicdanen rahatsızlık duymaktadır. Babası Salih, oğlundan bu büyük kararını bir gün daha düşünmesini ister. O sırada bir çeşmenin başında yaşlı bir adam bıçaklanarak öldüğü haberi gelir. Murat bu cinayeti aydınlatmakla görevlendirilir...

Rambo: İlk Kan (Rambo: First Blood)Detaylar

Cuma

21:50

25 Temmuz

Rambo: İlk Kan (Rambo: First Blood)
Başıboş dolaşan bir otostopçuyu tutuklayan polis şefi Teasle, korkunç bir olaylar dizisinin startını verdiğinden habersizdir. Tutukladığı kişi, kongrenin şeref madalyası ile onurlandırdığı Vietnam gazisi John Rambo'dur. Şef Teasle ve adamlarının aşağılayıcı tavırları, John'un Vietnam Savaşı sonrasında geçirdiği travmayı tetikler. John, daha fazla dayanamaz ve hapisten firar eder. Çaldığı bir motosikletle dağlara çıkar. Dağların tepesine vardığında, öfkesini kusmanın tek bir yolu olduğunu düşünür: Gerilla savaşı... Teasle, Rambo'nun peşinden gönderdiği adamların geri gelmediklerini görünce, işin ciddiyetini anlar.

Kanal 7 Haber SaatiDetaylar

Cuma

20:45

25 Temmuz

Kanal 7 Haber Saati
Kanal 7 Haber Merkezi dünyada ve Türkiye'de yaşanan tüm gelişmeleri ekrana taşıyor. Türkiye ve dünya gündeminin önemli gelişmeleri, farklı görüş ve renklerle izleyicilere aktarılıyor.

İftar SaatiDetaylar

Cuma

17:50

25 Temmuz

İftar Saati
Tecrübeli sunucu Uğur Arslan’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan Hoca’nın anlatımıyla, Eyüp Meydanı’ndan canlı yayınlanan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler, dini sohbetlerle Ramazan ayının manevi atmosferini izleyenlerle buluşturuyor. Tasavvuf müziği sanatçılarının konuk olduğu program, Ramazan’a özel konu ve konuklarla renkleniyor.

Bilal-i HabeşiDetaylar

Cuma

16:00

25 Temmuz

Bilal-i Habeşi
Müslüman olup kölelikten kurtulan ve ilk ezanı okuyan Bilal, uzun yıllar Resulullah’ın müezzinliğini yapmış, hep en yakınında bulunmuştur. Hz. Muhammed’in ölümünden çok etkilenen Bilal Hz. Peygamberin olmadığı bir dünyayı boş görmekte, Medine’den ayrılıp cihada katılmak ve şehit olmak istemektedir. Adının Ammar olduğunu söyleyen yüzü peçeli biri Bilal istemese de onunla cihada katılmak için ısrar eder… Tehlikeli bu yolculukta yol arkadaşının şüpheli davranışları Bilal’i endişelendirmektedir… Dinlenmek için uğradıkları bir kasabada köle bir çocuğa yapılan işkenceye dayanamayan Bilal ve Ammar, kekeme köle Cafer’i kurtarmak için atlarını bile verirler… Yolculuğa yaya devam eden Bilal, gizemli arkadaşının kendisini korumak için tehlikelerin ortasına atladığını fark eder. Aslında yüzü peçeli bu adam Müslüman olduğu ilk günlerde Bilal’e işkence yapan, göğsüne ağır ve kızgın taşlar yığarak dininden döndürmek isteyen müşriklerden Süheyl adında biridir. Yaptıklarından pişmanlık duyan Süheyl Bilal’e kendini affettirmek için çabalamaktadır.

Hz. YusufDetaylar

Cuma

13:45

25 Temmuz

Hz. Yusuf
Hazreti Yusuf kıssasının senaryolaştırılmasıyla ortaya çıkan dizide Hazreti Yusuf'un doğumundan gençlik yıllarına kadar geçen hayatı anlatılıyor. Hz. Yusuf'un, Kur'an'da anlatılan kardeşlerinin hasedi, köle diye satılışı, Zeliha'nın aşkı, hapse düşmesi ve sonunda Mısıra vali olması konu ediliyor.